YOU ARE HERE: ASWCO HOME » Team Ontario Athletics NAIG 2017

Team Ontario Athletics NAIG 2017

athletics-01

ROSTERS

U14 GIRLS

NAME                                                    FIRST NATION

Emily Dodge

Jade Paquette                                           Sagamok/Wikwemikong

Victoria Trudeau                                      Wikwemikong

Sierra Pangowish                                     Wikwemikong

Franesca Pheasant                                   Wikwemikong

Mackenzie Innes                                      Moose Cree

Shoniqua Bunce                                       Aamjiwnaang

Autumn Pelletier                                     Wikwemikong

U14 MALE

NAME                                                    FIRST NATION

Dylan Yzenbrandt                                    Kettle & Stoney Point  

Julian Wemigwans                                  Wikwemikong

Sebastien Fiddler                                     Sandy Lake

Paul Goodman                                          Sandy Lake

Gabriel Grawberger                                 Batchewana

Latrell Peltier                                            Wikwemikong

Ryder Hopkins                                          Garden River

Aiden Gorveatt                                          Alderville

U16 MALE

NAME                                                    FIRST NATION

Nicholas Burke                                        Wahnapitae

Lex Hergott                                              AnarâšSaami / Mi’gmewa’j

Theron Fox                                               Wauzhushk Onigum                                                 

Cory Goodman                                         Sandy Lake

Keifer Scott                                               Fort Albany

Kristian Tsista Kennedy                         Beausoliel

Darian Goulais                                         Nipissing 

Dallas Koosees                                         Kashechewan

U16 FEMALE

NAME                                                    FIRST NATION

Hannah Morningstar                              Atikameksheng

Jadyn Zeppa                                              Garden River

Zena Pregent                                             Whitefish River

Caitlyn Chiblow                                        Mississauga

Kyra Anderson-Morriseau                      Fort William

Makenzie Kakepetum                              Sandy Lake

Stephanie Perron                                      Serpent River

U19 FEMALE

NAME                                                    FIRST NATION

Aliyah Howard                                         Mohawks of Kanesatake

Camille Vernier                                        Aroland

Brianna Goodman                                   Sandy Lake

Shawnelle Riley                                       Munsee-Delaware

Cheyenne Wassakeesick                        Poplar Hill

Matisha Nootchtai                                  Atikameksheng

Hannah Owen-Campbell                       Poplar Hill

U19 MALE

NAME                                                    FIRST NATION

Evan John                                                 Oneida Nation

Daniel Cameron                                       Ochiichagwe’babigo’ining

Mathieu Plamondon                               Grassy Narrows

Nathan Gionette                                      Mississauga

Becker Gagnon                                         Aroland

Kiniw Cleland                                           Wikwemikong

Gavin Wesley                                            Kashechewan

Jared Hunter                                            Rainy River

 MANAGER INFO:

Gloria Hendrick-Laliberte

COACHES INFO:

Natasha Frank