YOU ARE HERE: ASWCO HOME » Team Ontario Canoe/Kayak – NAIG 2017

Team Ontario Canoe/Kayak – NAIG 2017

canoe-01

Screen Shot 2017-07-24 at 10.56.30 AM

MEDALS:

 

 

 

 

 

 

U14 Boys

NAME                                                    FIRST NATION

Mzhiikenh Toulouse                               Sagamok

Malakai Goodman                                   Sandy Lake

Jeremy Burt

Keisean Johnson

Sean Owl

Samuel Assinewai                                  Aundeck Omni Kaning

U14 Girls

NAME                                                    FIRST NATION

Sierra Mattson                                         Alderville

Alyssa Lentz                                             Fort Hope

Patty Huff                                                 Chippewa of The Thames

Alexis Nabigon                                        Pic River

Sierra Trudeau                                        Wikwemikong

Paydon Ritchie                                         Saugeen

U16 Boys

NAME                                                    FIRST NATION

Shkaabewis Tabobandung                     Wasauksing

Callin Deleary                                           Chippewa of The Thames

Jasper Mandamin                                    Whitedog

Ray Strang                                                 Pikangikum

Alan Crow                                                  Sandy Lake

U16 Girls

NAME                                                    FIRST NATION

Guinevere Nebenionquit                       Atikameksheng Anishnawbek

Tyra King                                                  Pikangikum

Leigha Roote                                            Saugeen

Gabriella Corbiere                                  Aundeck Omni Kaning

Shawntae Toulouse

U19 Boys

NAME                                                    FIRST NATION

Jake Albert                                                Chippewa of The Thames

Dawson Nootchtai                                  Atikameksheng Anishnawbek

Eric Weston                                              Chippewas of Mnjikaning

Tyson Wemigwans                                  Wikwemikong

Justin Peltier                                            Wikwemikong

Rayne Kakegamic                                    Whitedog

U19 Girls

NAME                                                    FIRST NATION

Zeyana Laplante

Audrey Colson                                          Wasauksing

Adrienne Kakegamic                               Whitedog

Lilly Kejick                                                 Pikangikum

Delaney Webkamigad                             Wikwemikong

Kynsey Bluebird                                       Washbay

 

MANAGER INFO:

 Keir Johnston

COACHES INFO:

Carlynn Johnston