YOU ARE HERE: ASWCO HOME » Team Ontario Softball – NAIG 2017

Team Ontario Softball – NAIG 2017

softball-01

ROSTERS

U16 GIRLS – SILVER

NAME                                                    FIRST NATION

Deyon VanEvery                                      Six Nations

Madison Henry                                        Six Nations

Kaitlyn Bomberry                                    Six Nations

Jayedyn Solomon                                    Southampton

Naomi Beauchesne                                 Windsor

Rowann Hill                                             Six Nations

Angelina Bomberry                                Six Nations

Mackenna Hill                                         Six Nations

Mackenzie General                                 New Credit

Ryann LaForme                                      New Credit

Darrien Bomberry                                  Six Nations

Kalani Thomas .                                      Six Nations

Sierra Brown                                           Southwold

Rochelle Jack

U19 GIRLS

NAME                                                    FIRST NATION

Waabigoni Altiman                                 Wallaceburg

Macklyn Beauchesne                              Windsor

Mackenzie Bomberry                              Six Nations

Savannah Cloud                                       Kettle & Stony Point

Renae Coppaway                                      Curve Lake

Jada Doxtator                                           Oneida

Hope General                                           Six Nations

Jheri Jamieson                                        Six Nations

Chyne Kennedy                                       Oneida

Felicia Lockridge                                     Sarnia

Mira Pearson                                           Curve Lake

Mikenzie Sandy                                       Six Nations

Karsyn Summers                                    Chippewas of The Thames

Kyla Toulouse

U16 Boys – SILVER

NAME                                                    FIRST NATION

Brody Johnson                                         Six Nations

Caley Whiteye                                           Delaware Nation – Moraviantown

Casy Miller                                                Six Nations

Sandy Porter                                             Six Nations

Brenden Anderson                                  Six Nations

George Bomberry                                    Six Nations

Don Kewageshig                                      Saugeen

Blair Green

Spencer Sawyer                                        Mnjikaning

Darryl Beacham                                       Onigaming

Jerome Meshake

James Yerxa

Isaiah Atlookan                                        Aroland

Douglas Wesley                                        Mnjikaning

U19 Boys – GOLD

NAME                                                    FIRST NATION

Joey Doxtator

Curtis Huff

Zack Green

Sam Green

Kingson Huff

Blaine Rainey

Paul Williams

Chad Antone Jr.

Treyton Doxtator

Wade Kewageshig

Austin Jack

Dylan Jourdain-Spence

Kevin King Jr.

Braydon Elijah

 

 

MANAGER INFO:


Shana Windigo – Manager

Andy Rickard – ASWCO Contact

COACHES INFO:

U19 Girls Coach/Manager – Kathryn Hill

U16 Girls Coach – Robert Bomberry

U19 Boys Coach – Miles French

U19 Boys Asst. Coach – Robert Pelley

U16 Boys Coach – Ron Rickard

U16 Boys Coach – Cody Boissoneau